
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fuse |
| Current Rating | 4 A |
| Color | Clear, Silver |
| Size | 6.35 mmx 30.00 mm |
Stock: 241
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13612
Ext.Price$0.13612
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13612 | $0.13612 |
| 10 | $0.06806 | $0.68060 |
| 50 | $0.06145 | $3.07250 |
| 100 | $0.05548 | $5.54800 |
| 500 | $0.04888 | $24.44000 |
| 1000 | $0.04306 | $43.06000 |
| 3000 | $0.03793 | $113.79000 |
| 5000 | $0.03342 | $167.10000 |
